Miért válassz átalakítható úszómellényt?
A Nabaiji azért hozta létre a Tiswim úszóövet, mert gyakran nehéz megtalálni azt a víz felszínén tartó segédeszközt a gyerek számára, ami megfelel a magabiztosságának és a tudásszintjének. A Tiswim átalakítható, így a gyerek biztonságban és játékosan tanulhat meg úszni és a víz alá merülni.
A Tiswim használatának 3 módja
1. lépés: először a Tiswim összes darabját használni kell (karúszók+úszóöv elöl).
2. lépés: csak a karúszók használatával elkezdhető a vízben való mozgás függőleges helyzetben.
3. lépés: az úszó (vízszintes) testhelyzet felfedezése és az első úszómozdulatok kivitelezése.
Hogyan állítsd be az övrészt a hason?
Az övrészt a has felső részéhez kell helyezni, oly módon, hogy letakarja a mellkas alsó felét. Állítsd be megfelelően szorosra, majd fújd fel az övet. Ne fújd túl! Az öv így tökéletesen fog illeszkedni a gyerek testalkatához.
Hova helyezd fel az övrészt a hason?
Helyezd egyszerűen a has felső részéhez. Ügyelj arra, hogy ne takarja le a mellkast, mert a túl magasra helyezett övet nem lehet megfelelően rögzíteni. A terméket úgy helyezd el, hogy a légkamra a felsőtest alsó részénél helyezkedjen el!
Hogyan fújd fel a Tiswim úszómellény különböző részeit?
Az úszómellény különböző használati módjainak megfelelően, különböző mértékben kell felfújni.
A karúszókat mindig teljesen fel kell fújni. A második kamrát a karra való felhelyezést követően fújd fel.
A hasra helyezett övrészt olyan mértékben kell felfújni, hogy megfelelően illeszkedjen a gyerek testalkatához.
Ha a gyerek hátára helyezed az övet, még a felvétel előtt fújd fel teljesen, anélkül, hogy túlfújnád.
Hogyan fújd fel a hasra helyezett övet?
Mivel minden gyerek különbözik, a Tiswim úszóövet úgy fújhatod fel, hogy a lehető legjobban illeszkedjen a testalkatukhoz.
Először állítsd be a heveder pántot közvetlenül a gyerek hasán, még mielőtt az övet felfújnád. Ezt követően fújd fel a hasra helyezett övet.
Miért csúszik fel a gyerek álláig a hasra helyezett úszóöv?
Az esetek többségében a túlfújt vagy rosszul beállított öv felcsúszhat.
Ennek elkerülése érdekében az övet helyezd a has felső részéhez és a gyerek testalkatának megfelelő mértékben fújd fel.
Miért fordul át a gyerek a hátára?
Ha a gyerek a hátára fordul úszás közben, azt jelenti, hogy a hasra helyezett öv nem megfelelően lett felfújva.
Fontos megjegyezni, hogy a Tiswim úszómellény használatához a gyereknek fejlett mozgáskoordinációval kell rendelkeznie, ahhoz, hogy megtartsa az egyensúlyát és fenn tudja tartani a fejét. Ha mindig a hátára fordul, fújj levegőt a hasi légkamrába, hogy a gyerek visszanyerje egyensúlyát.
Előre bukhat a víz alá?
Nem, ha a karúszók megfelelően vannak felhelyezve. Fontos megjegyezni, hogy a Tiswim úszómellény használatához a gyereknek fejlett mozgáskoordinációval kell rendelkeznie, ahhoz, hogy megtartsa az egyensúlyát és fenn tudja tartani a fejét. Ha vékony testalkattal rendelkezik, fújd fel jobban az övet, hogy szorosabban illeszkedjen a mellkas alsó részén.
Hogyan állítsd be az övrészt a háton?
A hátra helyezett övvel a gyerek elsajátíthatja a vízszintes mozgást a vízben. Ehhez megfelelően fújd fel az övet, anélkül, hogy túlfújnád, majd add rá a gyerekre és állítsd be a hevedert kellően szorosra. Igazítsd meg a hevedert takaró nyelveket, hogy kényelmesebb legyen a hasnál.
Hogyan kerüld el a karúszók által okozott dörzsölést?
A használat szintjétől és idejétől függően az úszást segítő eszközök kidörzsölhetik a bőrt. Ennek elkerülése érdekében javasoljuk egy UV-szűrő felső viseletét.
Miért ereszt le a karúszó?
Mindegyik Nabaiji karúszó visszacsapó szeleppel van ellátva. Amennyiben a karúszó ereszt, ellenőrizd le, hogy a szelep megfelelően van-e lezárva, valamint, hogy a visszacsapó szelep nem deformálódott-e el.
Ehhez az első felfújást megelőzően nyomd össze többször a szeleptestet.
Ezt követően maximálisan fújd fel a terméket, hogy a zárószelep rászoruljon a szelepre!
Lehet-e a Tiswim úszómellénnyel a vízbe ugrani?
Igen, de figyelem: ha a mellény (öv és karúszók) megfelelően vannak felhelyezve, a gyerek beugorhat a vízbe anélkül, hogy az állát vagy a hóna alatt kidörzsölné. Mivel a karúszók lebegést segítő eszközök, maximum a testmagasságával megegyező magasságból ugorhat le. Ha a gyerek magabiztosan ugrik a vízbe, javasolt az öv levétele, így szabadabban tud mozogni csak a karúszókkal.
Használhatja-e a gyerek a Tiswim úszómellényt, ha kevesebb, mint 15 kg?
Nem. A Tiswim úszómellényt biztonsági okokból kizárólag 15-30 kg-os gyerekek használhatják. Ezen felül a karúszók túl nagyok lennének a számára, nem tudna fejlődni velük. Mivel nem tudja megfelelően szabályozni a mozgását, a hátára fordulhat vagy előre bukhat, és nem tudna visszafordulni a hasára. Tartsd be ezeket az előírásokat, hogy ne érjen meglepetés.