Hőszigeteléssel kapcsolatos információk
7 mm-es, rugalmas neoprénből készül búvárruha.
Kialakítás:
Thermospan a törzsön és a háton + Plüss (nylon) a vállakon a fokozott hőérzetért
Supratex rátétek a térdnél, a nagyobb kopásállóság érdekében
Rugalmas neoprén a búvárruha többi részén
Sima, „Glideskin” mandzsetták és nyakkivágás: a sima, befelé fordított felület a bőrre tapad, és megakadályozza a víz beszivárgását, keringését.
Vízhatlan cipzár és a búvárruha illesztése
Teljesen vízhatlan, Tizip hátsó cipzár. A cipzárt javasolt rendszeresen a szilikon kenőanyaggal kenni, a hosszabb élettartam és az akadálymentes záródás érdekében. Vízhatlan, varrt-ragasztott varrások: a neoprént először ragasztják, majd a maximális tartósság érdekében varrják (a tű nem hatol át teljesen a neoprénen, hogy ne lyukassza ki, és így ne áramoljon be a víz).
Szabad mozgás
Egyrészes búvárruha, különálló csuklyával. Rugalmas neoprén betétekkel oldalt: maximálisan igazodik a testalkathoz. Varrás nélküli alsó karöltő a kar könnyebb mozgatásához.Előformázott kar, láb és csípővonal a könnyebb mozgás érdekében.
A csuklya
7 mm vastag neoprénből készült, levehető csuklya bolyhozott nylon belső felülettel, párnázott arcrésszel, előformázott állrésszel. A szürke, rugalmas neoprénből készült, középső sáv miatt jobban igazodik a fejformához.
Air Expulse rendszer: segíti a légbuborékok kivezetését a csuklyából. A csuklya csattal rögzíthető a búvárruha jobb nadrágszárának combrészéhez.
A búvárruha le- és felvétele
Cipzárral záródó kétrétegű mandzsetta és nadrágszár: kényelmesen felvehető. Hosszú húzófül a hátoldali cipzár könnyebb felhúzásához.
Kopásgátló megerősítések
Ergonomikus (Supratex) megerősítések a térden, nyomott mintás váll. A megerősítések védenek a felszerelés és a környezet koptató hatásától. A belső varrásokat rátét takarja, hogy fokozza a varrások tartósságát.A poliészter helyett nylon szállal készült, varrt-ragasztott varrások kopásállóbbak. Tapadó rátét a csuklónál, mely megakadályozza a búvárkomputer elfordulását.
Hőtartó képesség
A légzőkészülékes merüléshez ajánlott búvárruhát az INPP független intézet tesztelte: hőszigetelő képessége a hatályban lévő szabványnak (NF EN 14225-1:2017) megfelel.
B-osztályú búvárruha
A (+7 °C/+12 °C/+45 °F/+54 °F)
B (+10 °C/+18 °C/+50 °F/+64 °F)
C (+16 °C/+24 °C/+61 °F/+75 °F)
D (+22 °C/+30 °C/+72 °F/+86 °F).
Mi az a félszáraz búvárruha?
A félszáraz búvárruha a nedves búvárruhával azonos működik, kizárólag Tizip cipzárja vízhatlan. Mandzsettáján és a lábszárnál nem folyik be a víz. Tehát elenyésző mennyiségben cirkulál a víz. Mivel a víz nem cserélődik a búvárruha belsejében, így kisebb a hőveszteség. Még ha nedves is a test, a búvárruha nagy előnye, hogy megtartja a meleget a merülés alatt.
A félszáraz búvárruha helyes használata
Merülés előtt a búvárruha belsejébe önts egy kevés langyos vizet! Így merülés közben a ruha kevésbé ugrik össze: a búvárruha felvételekor a ruhába szoruló levegő összesűrűsödik, ami károsíthatja az anyagot, gyűrődéseket idézhet elő a ruhán, becsípheti a búvár bőrét. A cipzárt rendszeresen kend zsírmentes szilikonos olajjal!
Hasznos tanácsok a búvárruha felvételéhez
Húzz mindkét lábadra egy műanyag zacskót! Bújtasd át a lábfejét a nadrágszáron! A nadrág könnyedén felhúzható anélkül, hogy a láb beleakadna!
A beigazításhoz kérj meg valakit, hogy a mandzsettán keresztül fújjon a búvárruhába levegőt! A beáramló levegő felduzzasztja a neoprén anyagot, így nem tapad a bőrhöz és egyszerűen megigazítható. Most már gond nélkül elvégezheted az apróbb igazításokat és beállításokat.
Jótanácsok a búvárruha karbantartásához
1) A búvárruhát minden használat után öblítsd ki tiszta vízben, kívülről és kifordítva is!
2) A tisztításhoz használj antibakteriális fertőtlenítőszert!
3) Bő, tiszta vízben öblítsd ki!
4) Napfénytől védett, jól szellőző helyen, vállfán tárold!
Figyelem! A nap hatására a textil részek kifakulnak és felgyorsul a neoprén elöregedése.
A cipzárokat fogkefével tisztíthatod, és szilikonzsír típusú kenőanyaggal olajozhatod.