Mit jelent a kesztyű esetében a kézügyesség?
A kesztyű kézügyessége az a tulajdonság, hogy hogyan tudod benne kényelmesen mozgatni a tárgyakat. Kesztyűinket laboratóriumban, 1-5-ös skálán osztályoztuk. Minél közelebb vagyunk az 5-ös számhoz, annál jobban lehet a tárgyakat mozgatni a kesztyűben, annál inkább olyan, mintha ezt puszta kézzel tennénk. Azt is tesztelték, hogy mennyire könnyen lehet a kesztyűben lehúzni a cipzárt.
Melegítő hatás
Az alsókesztyűt sima kesztyű alatt viselve 3 °C-kal nagyobb hőérzetet biztosít. Igazodik a környezeti hőmérséklethez, melyet a tesztelők 100%-a elfogadhatónak talált.
A nagyobb védelem érdekében javasoljuk, hogy a kesztyű alatt viseld ezt az alsókesztyűt.
Hogy állapítják meg a használati hőmérsékletet?
Minden kesztyűt fűtött próbababa kezén, laboratóriumban tesztelünk, hogy megállapítsuk melegítő képességét és a minimum használati hőmérsékletet.
Az ajánlott használati hőmérséklet és a komfortzóna maximum értékének meghatározását 23 tesztelő, gyaloglási közben, 5 és -20 °C között, 10 km/h sebességű szélben végezte. Ezek a hőmérsékletek kizárólag gyaloglás közben érvényesek.
Hogyan védd a kezedet a hidegtől?
A több réteg egymásra helyezésének elvét alkalmazva optimális hőtartást biztosíthatsz a kezednek. Ha alsókesztyűt veszel a kesztyű alá, több légréteg alakul ki a kezed körül, így hatékonyan véd a hidegtől. Ehhez fontos, hogy inkább nagyobb kesztyűt válassz, hogy az ujjaid ne legyenek összenyomva. A kompresszió lassítja a vérkeringést az ujjakban, ezért nem tart melegen a kesztyű.
Hogyan maradjon meleg a kezünk a megfelelő ruházat viselésével?
A test mozgás közben hőt termel, melyet a ruházat hőszigetelő hatása révén megtart. Ha ez utóbbi nem megfelelő, akkor a test kihűl, lassul a végtagok (kezek) vérkeringése azért, hogy melegen tartsa a mellkast. A ruházat szerepet játszik a kezek melegen tartásában.
A gyapjú származása
Kizárólag olyan dél-afrikai gazdaságokból származó merinó gyapjút használunk, ahol nem alkalmazzák a mulesing technikát.
Partneri kapcsolatot alakítottunk ki egy állattenyésztő csoporttal (Konsortium Merino) azért, hogy garantálni tudjuk a környezet és az állatjólét tiszteletben tartását. Így teljes nyomonkövethetőséggel tudjuk biztosítani a gyapjú eredetét.
Még több információ:
Hogyan tisztítsd a merinó gyapjú kesztyűt?
Javasoljuk, hogy mosógépben, 30 °C-on, normál programon mosd ki, használj folyékony mosószert.
Száraz helyen szárítsd meg, de ne helyezd hőforrásra! Ez megrongálhatja az anyagot és eldeformálódik. Ne tedd szárítógépbe!
Bővebb információ:
FIGYELEM:
Az alsókesztyű nem véd a vírusok vagy mikróbák terjedésétől.