Hogyan teszteltük a kesztyű által nyújtott kézügyességet?
A kesztyű által nyújtott kézügyességet úgy teszteltük, hogy megvizsgáltuk, mennyire könnyű benne felvenni a kabátot, kezelni a bivak tárgyakat és a túrabotokat, valamint inni és enni.A jobb kézügyesség érdekében ez a kesztyű előformázott kialakítású, dupla varrással, hogy jobban illeszkedjenek az ujjakhoz.
A kesztyű vízhatlan vagy vízlepergető?
Ezen a kesztyűn nincs vízhatlan membrán, hogy jobb légáteresztő képességet nyújtson az intenzív mozgás közben. Ugyanakkor vízlepergető. A vízcseppek nem tapadnak rá, így nem szívja magába a nedvességet.Az anyag nem ázik át, könnyű marad és hőtartó. Ezt a kesztyűt úgy alakítottuk ki, hogy zápor esetén egy vízhatlan alsókesztyűvel együtt is hordható legyen.
Hogy állapítju k meg a használati hőmérsékletet?
Minden kesztyűt fűtött próbababa kezén, laboratóriumban tesztelünk. Az ajánlott használati hőmérséklet és a komfortzóna maximum értékének meghatározását 23 tesztelő, gyaloglás közben, 5 és -20 °C között, 10 km/h sebességű szélben végezte. Ezek a hőmérsékletek kizárólag gyaloglás közben érvényesek. A hőtartás tekintetében 1-es osztályzatot kapott az 5-ből.
Az MT500 túrakesztyű esetében: - Ajánlott hőmérséklet: 4 °C
- Minimum hőmérséklet: -1°C.
Hogyan használjuk a rétegezés technikáját a kezek esetében?
A végtagok hőveszteségének elkerülése érdekében fontos a megfelelő felszerelés.A kezek esetében a három réteg technika lehetővé teszi, hogy alkalmazkodjunk az időjárási viszonyokhoz és az erőkifejtés intenzitásához.
A három réteg a következő:
- Merinógyapjúból vagy selyemből készült alsókesztyű
- Meleg kesztyű középső rétegként
- Vízálló felsőkesztyű harmadik rétegként