Hogyan tartja melegen a nadrág a gyerekeket?
A nadrág belül bolyhozott, a szövet strukturált szerkezete révén megköti a természetes hőszigetelőként működő levegőt. Termikus laboratóriumban végzett összehasonlító vizsgálatot végeztünk, gyaloglás közben gyenge szélben (5 km/h). A komforthőmérséklet az a hőmérséklet, amelyet a felhasználók 70%-a "enyhén melegnek" érez.A nadrág esetében ez +1,5 °C.
A hideggel szembeni érzékenység egyénenként változó.
Hogyan véd a nadrág a külső hatásoktól?
Télen a nedvességtől (hótól, esőtől) és a széltől is védenünk kell magunkat, mivel ez utóbbi nagy mértékben képes lehűteni a testet, mozgás és pihenés közben egyaránt. A nadrág külső szövete szélálló és vízlepergető, így megbirkózik a téli időjárás viszontagságaival.A szárak alján elhelyezett pántok pedig megakadályozzák a hó bejutását a nadrágba.
Mi a vízlepergetés és hogyan őrizhető meg?
Egy szövet akkor vízlepergető, ha felületén legurulnak a vízcseppek, nem pedig felszívódnak. Az anyag nem ázik át, könnyű és légáteresztő marad, melegen tart. A vízlepergetést speciális anyagkezeléssel érhetjük el a szövet külső felületén. A kezelést a ruhadarab élettartama során meg kell ismételni (minden mosásnál ajánlott). Áruházainkban különböző termékeket (spray, folyadék) találsz a vízlepergetés megújításához.
Hogyan öltözzek fel téli túrázáshoz?
Bármilyen téli sporthoz érdemes a 3 rétegű öltözködés szabályai szerint öltözni:
1. réteg: Technikai aláöltözet, mely kivezeti az izzadságot és szárazon tart.
2. réteg: A második réteg (polár, pulóver) legyen hőtartó és vezesse ki az izzadságot!
3. réteg: A kabát véd a külső hatásoktól: az esőtől, a hótól és a széltől.
A ruhadarabok legyenek légáteresztők, hogy kivezessék az izzadságot!
A nadrág rendszeres használathoz is eléggé strapabíró?
A kiválasztott anyagokat különböző teszteknek vetjük alá: vizsgáljuk dörzsölés- és kopásállóságukat, színtartásukat és azt, hogy bírják-e a többszöri mosást. Ezeket a teszteket a nadrág összetevőin is elvégeztük.