AZ ESŐNADRÁG VÍZHATLANSÁGA
A szövetek vízhatlanságát a vízoszlop mm-ben megadott magasságával jellemezzük (az ISO 811 szabványon alapuló teszt). Minél nagyobb a nyomás, annál vízhatlanabb a szövet.
Íme a vízhatlansági értékek:
Összetétele ellenáll 5 000 mm víznyomásnak 5 mosás után is. Ez megfelel 5 000 Schmerbernek - átlagos víznyomás egy zivatar esetén.
A nadrágot zuhanypróbával teszteltük (60 liter víz/ m²/ 2 óra).
A nadrág tisztítása
- Használat után tiszta vízzel öblítsd le!
- Száraz helyen tárolandó!
- A vízlepergető kezelés megőrzése érdekében minél ritkábban mosd!
- Kifordítva, a cipzárakat behúzva mosd! Szintetikus programmal, 30 vagy 40°C-on, hagyományos mosószerrel mosandó. Ne használj öblítőt! Kevés ruhával mosd együtt! Duplán öblítsd!
- Szabad levegőn, szárítókötélen szárítandó.
- A vízlepergető tulajdonság megújításához tedd szárítógépbe, és szintetikus programon, rövid ideig (10-15 perc), kifordítva szárítsad!
A VÍZHATLANSÁG MM-BEN VAGY SCHMERBERBEN KIFEJEZETT MÉRTÉKE
A szövetek vízhatlanságát a vízoszlop mm-ben megadott magasságával jellemezzük (az ISO szabványon alapuló teszt). Minél nagyobb a nyomás, annál vízhatlanabb a szövet.
Egy 5000 mm-ig vízhatlan szövet tehát egy 5000 mm-es vízoszlop nyomásának áll ellen.
AZ ESŐNADRÁG LÉGÁTERESZTÉSE
AZ ÖSSZETEVŐ LÉGÁTERESZTÉSE
A szövetek légáteresztő képességét a párologtatási ellenállás (RET) mérésével állapítjuk meg (a teszt az ISO 11092 szabványon alapul). Minél alacsonyabb értéket kapunk, annál több testmozgás következtében felszabaduló vizet képes elpárologtatni a szövet, vagyis annál jobb a légáteresztő képessége.
- RET < 9 = a szövet légáteresztése kiváló
- 9-12-RET>20 = alig vagy nem légáteresztő.