Hogy állapítják meg a használati hőmérsékletet?
Minden kesztyűt fűtött próbababa kezén, laboratóriumban tesztelünk. Az ajánlott használati hőmérséklet és a komfortzóna maximum értékének meghatározását 23 tesztelő, gyaloglás közben, 5 és -20 °C között, 10 km/h sebességű szélben végezte. Ezek a hőmérsékletek kizárólag gyaloglás közben érvényesek. Az MT500-as hőtartás tekintetében 1-es osztályzatot kapott az 5-ből. Ajánlott hőmérséklet: 8 °C, minimum hőmérséklet: 3 °C.
Hogyan védd a kezedet a hidegtől?
A túra ruházathoz hasonlóan, a kesztyű alatt alsókesztyűt is viselhetsz, ez úgy viselkedik, mint egy aláöltözet, vagy szélálló felsőkesztyűt is vehetsz rá. Így a több réteg több légréteget képez a kezed körül, vagyis hatékonyan véd a hidegtől! Akkora kesztyűt válassz, amelyben az ujjaid nincsenek összenyomva. Mert a kompresszió lassítja a vérkeringést az ujjakban.
Hogyan maradjon meleg a kezünk a megfelelő ruházat viselésével?
A test mozgás közben hőt termel, melyet a ruházat hőszigetelő hatása révén megtart. Ha ez utóbbi nem megfelelő, akkor a test kihűl, lassul a végtagok (kezek) vérkeringése azért, hogy melegen tartsa a mellkast. A ruházat szerepet játszik a kezek melegen tartásában.
Mit jelent a kesztyű esetében a kézügyesség?
A kézügyesség megmutatja, milyen szinten tudunk tárgyakat kezelni a kesztyűben. Az MT500-as kesztyűt laboratóriumban osztályozták. A kézügyesség értéke minél közelebb áll az 5-höz, annál jobban közelít a kesztyű nélküli szinthez. Az MT500-as kesztyű esetében teszteltük például azt, hogy mennyire könnyű benne lehúzni a cipzárt, kezelni a tárgyakat bivakolás közben, inni vagy enni. Az MT500-as kesztyű kézügyesség tekintetében 4-es osztályzatot kapott az 5-ből.
A kesztyű szélálló?
Ez esetben száraz helyen szárítsd meg, viszont ne helyezd hőforrásra! Ez megrongálhatja az anyagot és eldeformálódik.
Elázott a kesztyű?
Ez esetben száraz helyen szárítsd meg, viszont ne helyezd hőforrásra! Ez megrongálhatja az anyagot és eldeformálódik.