Mire ajánljuk a 500 kg-os súlyzó párt?
A megfelelő súly kiválasztása mindenekelőtt a céljaidtól és edzettségi szintedtől függ. Szálkásításhoz inkább könnyebb súlyokkal válassz. Kezdőknek és rehabilitációban résztvevőknek is a kisebb súlyok ajánlottak. A feladatok kivitelezésének pontos elsajátításáig érdemes a kisebb súlyoknál maradni.
Milyen gyakorlatokat végezhetsz a súlyzókkal?
Íme néhány tanács a súlyzók használatához.
Erősítsd vállaidat oldalirányú emelésekkel: emeld fel a karodat vállmagasságig, majd finoman engedd le.
Dolgozz bicepszre karhajlítással: súlyokkal a kezedben közelíts a vállaid felé.
A fekvőtámaszok színesebbé tétele szintén lehetséges, ha a súlyzókat támasztékként használod.
És miért ne építenéd be a súlyokat egy pilates- vagy jóga foglalkozásba?
A megfelelő súly kiválasztása
Érdemes kezdetben kisebb súllyal dolgozni a feladatok kivitelezésének pontos elsajátításáig. Ne feledd, a mozdulatok minősége fontosabb, mint maga a súly. Az edzésed végén érezned kell, hogy izmaid jól dolgoztak, de még mindig maradt némi energiád.
A súlyzók biztosította fejlődés
Minden edzést bemelegítéssel kezdj! A könnyű súlyzókkal való bemelegítés hatékonyan felkészíti testedet a fizikai aktivitásra. Ha kezdő vagy, válassz 0,5 kg-os súlyzókat, hogy megtanuld a mozdulatokat. Ha ez már megy, fokozatosan növelheted a súlyzók súlyát. A súlyokat fokozatosan növeld, így biztosítva a folyamatos fejlődést.
A súlyzó paraméterei
A súlyzó 13.2 cm hosszú, 4,5 cm széles, 4,1 cm magas és a nyele 24,26 mm átmérőjű.
Otthoni használatra szánt termék
Otthoni fitneszhez alkalmas súlyzót keresel? Akkor jó helyen jársz! Kialakításának köszönhetően nem gurul el a földre téve, PVC borítása pedig védi a talajt. Tökéletes otthoni fitneszhez vagy izomerősítéshez!