SZELEP
Légzőkészülékes vagy felszíni búvárkodás közben víz kerülhet a légzőcsőbe (belefröccsen vagy elmerül). A víz kivezetését megkönnyítő szelep a légzőcső alján található. A víz nagy része a légzőcső alján keresztül távozik, így nincs szükség arra, hogy erővel kifújjuk (a hagyományos légzőcsővel szemben, ahol a víz felülről távozik).
A szelep használata
Csak finoman fújj bele, hogy a víz a szelepen keresztül távozzon! A fújást követően óvatosan vegyél ismét levegőt, mivel kis mennyiségű víz maradhatott a légzőcsőben. Ilyen esetben ne ess pánikba; emeld ki a fejedet a vízből, és a légzőcső tartalma azonnal kiürül a szelepen keresztül! A légzőcső használata közben nem ajánlott az intenzív gyors úszás, mivel elmozdulhat a szelep és beáramolhat a víz.
A szelep tisztítása
Előfordulhat, hogy homok vagy sókristály kerül a szelep és a légzőcső kemény része közé; ilyenkor a szelep nem tud jól záródni és nem biztosít vízhatlanságot. Ebben az esetben bőséges, tiszta vízzel öblítsd le a légzőcsövet és ellenőrizd, hogy a szelep jól záródik-e!
Szilikon csutora
A szilikon rendkívül lágy anyag. A csutora kényelmes a szájnak.
Félszáraz légzőcsővég a becsapódó víz ellen
A légzőcső tetején található, visszahajló elem, mely megakadályozza, hogy a víz befolyjon a légzőcsőbe. Ebből adódóan erősen lecsökkenti a légzőcsőbe felülről bejutó víz mennyiségét.
LÉGZŐCSŐ MÉRETEI
Hosszúság: 46,5 cm.Átmérő: 3 cm.