Karbantartás
A súrlódások elkerülése érdekében használj vazelint vagy olyan krémet, mely 50%-ban vazelint és 50%-ban lanolint tartalmaz!
Összetétel
Karok: Standard 1,8 mm neoprén (szövet külső)
Felsőtest és combok: Glide Skin 2 mm neoprén
Hát és lábak hátsó része: Standard 2 mm neoprén
Flatlock varrás: Nem vízhatlan
A neoprén típusai: standard vagy glideskin.
3 rétegű neoprén.
- Belső rétege: hálós.
- Középső rétege: szivacsos .
- Külső rétege: glideskin neoprén.
A hagyományos vagy standard neoprén külső felülete hálós anyag. Ez nagyon strapabíró, ugyanakkor magába szívja a vizet, és nehezebben javítható.
A glideskin neoprén külső felülete polimerből készül. Előnye, hogy elősegíti a siklást és vízhatlan. Sérülékenyebb anyag, de neoprén ragasztóval könnyen javítható.
Miben különbözik egymástól a szörfruha és a nyíltvízi úszóoverall?
A szörfruhák standard neoprénből készülnek, ezeknek a külső felülete hálós anyagú. Ez egy nagyon strapabíró anyag, ugyanakkor magába szívja a vizet. Szörfözéshez ez az anyag kiválóan alkalmas. Az nyíltvízi úszóoverallok részben vagy teljes egészükben glideskin neoprénből készülnek. Ez a vízhatlan anyag jobb siklást biztosít a vízben. Azonban ez is sérülékeny. A nyíltvízi overallokat kifejezetten úszáshoz tervezték.
Miért nehéz felhúzni egy neoprén overallt?
A neoprén ruha felvétele nehéz feladatnak tűnhet, különösen azok számára, akik még soha nem használtak ilyet. A neoprén ruhának szorosan kell illeszkednie, hogy megakadályozza a víz folyamatos bejutását mozgás közben, illetve hogy melegen tudja tartani a testet. Ha az overall túl bő, az úszó fázni fog benne és hajlamosabb lesz bőrirritációra is, mivel a ruha ilyenkor csúszkál úszás közben.
Másmilyen izommunkát érzek a neoprén úszóoverall használatakor. Ez normális?
Ha első alkalommal úszol nyílt vízben neoprén overallban, normális, ha másmilyen izommunkát érzel, mert a mandzsetta nagyobb felhajtóerőt biztosít a karoknak, és ezért "extra" erővel kell a karodat a vízbe merítened. Néhány alkalom után ez az érzés elmúlik.