Hogy állapítják meg a használati hőmérsékletet?
Minden kesztyűt fűtött próbababa kezén, laboratóriumban tesztelünk. Az ajánlott használati hőmérséklet és a komfortzóna maximum értékének meghatározását 23 tesztelő, gyaloglási közben, 5 és -20 °C között, 10 km/h sebességű szélben végezte. Ezek a hőmérsékletek kizárólag gyaloglás közben érvényesek. A Trek 100 kesztyű hőtartás tekintetében 1-es osztályzatot kapott az 5-ből. Ajánlott hőmérséklet: 8 °C
Minimum hőmérséklet: 3 °C
Hogyan védd a kezedet a hidegtől?
A több réteg egymásra helyezésének elvét alkalmazva optimális hőtartást biztosíthatsz a kezednek. Ha alsókesztyűt veszel a kesztyű alá, több légréteg alakul ki a kezed körül, így hatékonyan véd a hidegtől. Ehhez fontos, hogy inkább nagyobb kesztyűt válassz, hogy az ujjaid ne legyenek összenyomva. A kompresszió lassítja a vérkeringést az ujjakban, ezért nem tart melegen a kesztyű.
Hogyan maradjon meleg a kezünk a megfelelő ruházat viselésével?
A test mozgás közben hőt termel, melyet a ruházat hőszigetelő hatása révén megtart. Ha ez utóbbi nem megfelelő, akkor a test kihűl, lassul a végtagok (kezek) vérkeringése azért, hogy melegen tartsa a mellkast. A ruházat szerepet játszik a kezek melegen tartásában.
Mit jelent a kesztyű esetében a kézügyesség?
A kesztyű kézügyessége az a tulajdonság, hogy hogyan tudod benne kényelmesen mozgatni a tárgyakat. Kesztyűinket laboratóriumban, 1-5-ös skálán osztályoztuk. Minél közelebb vagyunk az 5-ös számhoz, annál jobban lehet a tárgyakat mozgatni a kesztyűben, annál inkább olyan, mintha ezt puszta kézzel tennénk. A kesztyű kézügyesség értéke 4/5-ös.Azt is tesztelték, hogy mennyire könnyen lehet a kesztyűben lehúzni a cipzárt.
FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS KIEGÉSZÍTŐ INFORMÁCIÓ
A szövetek festése sok vizet igényel, ugyanakkor a festőkádakban nagy mennyiségű szennyvíz keletkezik. A környezetre gyakorolt hatás csökkentése érdekében a szövetszálat tömegében festjük, vagyis a gyártás során színpigmenteket fecskendezünk be a fonal belsejébe.